Obchodný a marketingový riaditeľ

Miesto práce

Prešov

Ponúkaný plat

od 2000EUR - 3000EUR brutto mes. mesačná variabilná zložka + 2% z dosiahnutého obratu nových klientov. Vaša mzda však nemôže byť jednostranným rozhodnutím, preto sa s Vami náš klient rád porozpráva o nástupnej mzde.

Druh pracovného pomeru

Trvalý pracovný pomer

DEFINUJE A IMPLEMENTUJE OBCHODNÚ STRATÉGIU A RIADI OBCHODNÝ TÍM. KOORDINUJE VŠETKY ČINNOSTI V SÚLADE S OBCHODNOU STRATÉGIOU SPOLOČNOSTI.

  • Manažérska a riadiaca zodpovednosť za oddelenia obchodu (obchodníci, zákaznícke centrum a marketing), tím 15 zamestnancov.
  • Obchodný riaditeľ je priamo podriadený generálnemu riaditeľovi. Úzko spolupracuje s manažérmi stredísk a vedie obchodný tím, oddelenie zákazníckeho centra a marketingu.

Formálna komunikácia:

  • generálnym riaditeľom- ročný pohovor, polročný follow-up pohovor, koordinačné porady
  • manažérmi z ostatných stredísk- podľa potrieb, tém
  • s ostatnými oddeleniami- v rámci riešenia jednotlivých zákaziek
  • s celou spoločnosťou- celofiremné stretnutia subjektami mimo spoločnosti- podľa potreby

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

  • Príprava, priebežná aktualizácia, riadenie implementácie obchodnej stratégie firmy v súlade so strategickými cieľmi.
  • Stanovenie obchodného plánu pre dosahovanie vytýčených cieľov a dohlaď na jeho plnením
  • Monitorovanie a analyzovanie trhu a vývojových trendov a iniciácie a koordinácie akčných plánov k prenikaniu na nové trhy
  • Stanovovanie interných smerníc / metodiky práce pre obchodné činnosti firmy
  • Rozvoj vzťahov v segmente kľúčových zákazníkov firmy, podporovania predajcov pri vyjednávaní a uzatváraní obchodov
  • Reprezentovanie firmy na jednaniach so stálymi obchodnými partnermi, potenciálnymi zákazníkmi a ďalšími subjektami
  • Starostlivosť o klientov
  • Riadenie obchodného tímu
  • Analyzovanie výsledkov obchodného tímu a príprava správ o priebehu a výsledkoch obchodnej činnosti firmy
  • Spolupráca s ostatnými oddeleniami firmy
  • Reporting výsledkov vedeniu spoločnosti
  • Udržiavanie systémov riadenia vzťahov so zákazníkmi (CRM)
  • Vedenie, motivácia, hodnotenie a kontrola výkonu podriadených pracovníkov v rámci obchodného oddelenia

Požiadavky na zamestnanca

Pozícii vyhovujú uchádzači so vzdelaním

  • stredoškolské s maturitou
  • vysokoškolské I. stupňa
  • vysokoškolské II. stupňa

Osobnostné predpoklady a zručnosti

  • Posudzovanie a rozhodovanie o obchodnej a marketingovej politike organizácie v rámci jej celkového riadenia
  • Implementácia a rozvoj obchodnej stratégie organizácie v záujme trvalého rastu a úspešného rozvoja
  • Riadenie obchodných činností firmy
  • Vykonávanie rozborov efektívnosti predaja
  • Analyzovanie a monitoring trhu, vývojových trendov a odbytových príležitostí organizácie Budovanie obchodnej siete
  • Posúdenie a schválenie interných smerníc a metodík pre oblasť obchodnej a odbytovej politiky organizácie
  • Koordinovanie spolupráce s ostatnými úsekmi organizácie v rámci konania celkovej obchodnej a odbytovej stratégie
  • Reprezentácia organizácie na rokovaniach s obchodnými partnermi a ďalšími subjektmi v rámci konania celkovej obchodnej a odbytovej stratégie organizácie
  • Organizácia práce, riadenie a motivácia zamestnancov
  • Kontrola a hodnotenie kvality a výsledkov práce podriadených pracovníkov, posudzovanie a hodnotenie efektívnosti a výkonnosti oddelenia obchodu
  • Vytváranie finančného plánu

Máte záujem?

Kontaktujte nás

Finančný asistent (plánovaný prechod na pozíciu Účtovník)

Bánovce nad Bebravou (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)

Uverejnené 26.07.2024 10:40

Projektový logista / Plánovač logistiky

Bánovce nad Bebravou

Uverejnené 26.07.2024 10:38

Kontrolór projektov

Uverejnené 26.07.2024 10:27

Supplier Quality (Electrotechnical industry)

Piešťany, dočasne Hlohovec

Uverejnené 26.07.2024 08:10

Inžinier kvality (elektrotechnický priemysel)

Nová Dubnica

Uverejnené 25.07.2024 08:22

Customer Quality Engineer

ČAB

Uverejnené 23.07.2024 06:51

Referent zákazníckeho servisu

Hlohovec (dočasne),relokácia Piešťany

Uverejnené 22.07.2024 09:43

NÁKUPCA v strojárskej spoločnosti

Trenčianske Stankovce

Uverejnené 22.07.2024 08:50

Finance Team Leader

Hlohovec

Uverejnené 19.07.2024 07:10

Procesný inžinier v elektrotechnickom priemysle

Prešov

Uverejnené 02.07.2024 11:45

Elektrotechnický inžinier

Dunajská Streda

Uverejnené 16.07.2024 11:22

Procesný inžinier

Uverejnené 16.07.2024 11:18

Procesný technik

Hlohovec

Uverejnené 09.07.2024 12:15

Inžinier kvality (strojársky priemysel)

Uverejnené 19.07.2024 15:31

BOZP Špecialista (strojársky priemysel)

Uverejnené 19.07.2024 15:36

Hlavný účtovník

Trnava / 40 hodín týždenne s pružným pracovným časom a možnosťou home office.

Uverejnené 19.07.2024 14:34

Development engineer

Skalica

Uverejnené 19.07.2024 15:23

Technológ Obuvi

Žilina

Uverejnené 17.07.2024 15:50

IT správca pre strojársku spoločnosť v Trenčianskych Stankovciach

Uverejnené 17.07.2024 11:50

HR konzultant

Kostolné Kračany

Uverejnené 10.07.2024 11:00

Produktový technik

Hlohovec

Uverejnené 09.07.2024 12:22

Testovací technik / inžinier

Hlohovec

Uverejnené 09.07.2024 12:14

VEDÚCI SKLADU

Uverejnené 08.07.2024 12:30

Logistický inžinier

Uverejnené 03.07.2024 15:55
1 2 3 4 5 6 7 8 >